Strona klubowa
 
             

 
 

 Nasza klubowa filmoteka

 
 
 

2009 r.  Anna Chodorowska - daleka czy bliska

 
"Anna Beata Chodorowska - daleka czy bliska"Spotkanie w MDK Świnoujście - wystawa fotografii oraz rękopisów w 14-stą rocznicę śmierci poetki-18.02.2009. Dziękujemy ZSP nr 4 za udostępnienie z zasobów Biblioteki Szkolnej reportażu filmowego zrealizowanego przez TV "Słowianin" w Świnoujściu.
 

2010 r. M jak morze, M jak muzyka 

Część artystyczna uroczystego rozstrzygnięcia VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego o Laur Konika Morskiego sponsorowanego przez Urząd Miasta w Świnoujściu, a zorganizowanego przez Klub Literacki NA WYSPIE przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej. Spotkanie odbyło się w sali Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świnoujściu w dniu 22.czerwca 2010.  
 

2010 r. Zaduszki Poetyckie

Wieczór poezji członków Klubu Literackiego "Na Wyspie" w Świnoujściu. Miejski Dom Kultury w Świnoujściu - Filia Warszów 17.11.2010.  
 

2011 r.  Dni Morza

Rozstrzygnięcie VIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego o " Laur Konika Morskiego" Świnoujście, 24.czerwca 2011 w MDK Świnoujście. Dziękujemy TV "Słowianin" za udostępnienie.  

Wyspy Umajone rok 2012 

Maj 2012 Atlantyda Dnia Codziennego -- spotkania autorskie z Członkami Klubu Literackiego „Na Wyspie" oraz koncert Duetu Blue Beets

 
"Pragnienie pamięci, czyli coś o przetrwaniu" - to koncert jubileuszowy z okazji 40-lecia Klubu Literackiego "Na Wyspie" w wykonaniu uczniów L.O. im.Mieszka I oraz Gimnazjum nr 2 w Świnoujściu. Ten spektakl słowno-muzyczny miał swoją uroczystą premierę w październiku 2007 roku na scenie teatralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu.
 
 

 

 

 

 

 

 

45 lat Klubu Literackiego Na Wyspie cz.I

 

45 lat Klubu Literackiego Na Wyspie cz.II

 

Wieczór autorski Janiny Miecznik

Wieczór autorski związany z wydaniem tomiku poezji "Dialog ze sobą"
 
 
 
Film powstał z okazji jubileuszu 50-lecia działalności Klubu Literackiego "Na Wyspie" w Świnoujściu i został zrealizowany w formie wywiadów z aktualnymi członkami klubu (2017), i zawiera duży zbiór zdjęć archiwalnych z lat 1967-2017.

50 lecie Klubu Literackiego Na Wyspie cz.I


50 lecie Klubu Literackiego Na Wyspie cz. II

 

 

Filmoteka klubowa powstała dzięki naszej klubowej koleżance Beacie Wołoszyn, która zabiegała, aby kopie nagrań znalazły się w naszym posiadaniu. Ponadto przystosowywała je do tego, żeby można było umieścić je na naszej klubowej stronie.

Filmoteka zawiera także krótkie wywiady z obecnymi i byłymi członkami naszego klubu. Linki do nich poniżej.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Beata Wołoszyn